Alti Garde - Chronik

Joor

Obmaa

Vize

Seggelmaischter

Seggretäär

Byysitzer

Instruggder Pfyffer

Instruggder Dambuure

1995

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Ursula Schmied

Yvonne Meyer

Marcel Schaffner

1996

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Ursula Schmied

Yvonne Meyer

Marcel Schaffner

1997

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Ursula Schmied

Werni Jost

Marcel Schaffner

1998

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Ursula Schmied

Werni Jost

Marcel Schaffner

1999

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Hildegard Bühlmann

Werni Jost

Marcel Schaffner

2000

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Hildegard Bühlmann

Werni Jost

Marcel Schaffner

2001

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Hildegard Bühlmann

Werni Jost

Marcel Schaffner

2002

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Hildegard Bühlmann

(ai R. Arber)

Marcel Schaffner

2003

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Hildegard Bühlmann

(ai R. Arber)

Marcel Schaffner

2004

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Doris Lauber

Hildegard Bühlmann

Michelle Aberlin

Marcel Schaffner

2005

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Christa Meier

Hildegard Bühlmann

Michelle Aberlin

Marcel Schaffner

2006

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Christa Meier

Rita Ris

Michelle Aberlin

Marcel Schaffner

2007

Remo Egloff

Richy Meyer

Susi Köchlin

Christa Meier

Rita Ris

Michelle Aberlin

Marcel Schaffner

2008

Daniel Kirn

Richy Meyer

Susi Köchlin

Christa Meier

Rita Ris

Michelle Aberlin

P. Schudel
D. Nachbur

2009

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Christa Meier

Rita Ris

Michelle Aberlin

Stefan Löwengut

2010

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Esther Bindra

Rita Ris

Michelle Aberlin

Daniel Nachbur

2011

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Esther Bindra

Rita Ris

Mathias Hugentobler

Daniel Nachbur

2012

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Pinnuccia Odile

Rita Ris

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

2013

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Otti Müller

Rita Ris

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

2014

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Otti Müller

Rita Ris

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

2015

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Otti Müller

Rita Ris

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

2016

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Otti Müller

Rita Ris

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

2017

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Otti Müller

Rita Ris

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

2018

Daniel Kirn

Richy Meyer

Josi Zbinden

Otti Müller

Ursi von Allmen

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

2019

Aldo Kropf

Richy Meyer

Josi Zbinden

Otti Müller

Ursi von Allmen

Giulia Ammann

Daniel Nachbur

Termin:

FR 06.12.2019
Alti Garde Ässe

DO 19.12.19
Mugge-Wiehnachtsplausch
Schuelhuus/Törli

SA 18.01.2020
Intärne vo de Junge und bunte Oobe
HPS Münchestai

SO 19.01.2020
Proob Drummeluftritt
Rollschuehhalle Basel

DO 13.02.2020
Piccolo stimme
mit em Stamm zämme

FR 14.02.2020
Drummelistellproob

DI 18.02.2020 20.00 Uhr
Tamboure_Marschiebig

DO 20.02.2020
Jubiläumsuftritt am Drummeli
mit em Stamm zämme

DO 27.02.2020 / 20:00 Uhr
Ladärnevernissage

SA 29.02.2020
Fasnachtsylüte

MO 02.03.2020 / 04:00 Uhr
Morgestraich

SO 22.03.2020
Bummel

SA 17.10.2020
25 Joor Muggedätscher Alti Garde